XXII Piknik i Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi 2024

Piknik i wystawa
pojazdy klasyczne
Ośrodek Wypoczynkowy Nad Brdą
11-14.07.2024
Dragon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)


Wystawa klasycznej motoryzacji nakręcana przez Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych DRAGON. Oprócz wystawy, która będzie miała charakter otwarty i będzie zwieńczeniem trzydniowego pikniku, przewidziano również rywalizację klasyków na trasach regionu. Baza imprezy mieścić się będzie w Ośrodku Wypoczynkowym Nad Brdą, ale konieczna będzie rejestracja załogi na stronie klubowej stowarzyszenia: zabytkowe.tuchola.pl. W tym czasie będzie również w Tucholi Historyczny Pochód Borowiaków (barwny korowód pokazujący postacie z Borów Tucholskich).

Ten kto nie posiada motocykli i pojazdów klasycznych, będzie mógł natomiast uczestniczyć w wystawie. Gdzie i kiedy odbędzie się wystawa klasycznej motoryzacji? Wystawa otwarta publicznie dla większej widowni odbędzie się w niedzielę 14 lipca 2024 r. XXII Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi, (która jest imprezą niezależną od pikniku) pokaże swoje pojazdy się na terenie Parku Zamkowego w Tucholi. Początek od godziny 9.00. Oficjalne rozpoczęcie XXII Wystawy Pojazdów Zabytkowych w Tucholi o godz. 10:00. W trakcie wystawy zostaną przyznane nagrody w kilku kategoriach, w tym nagroda publiczności. Zakończenie w okolicach godziny 14:00.

Impreza jest dedykowana dla wszystkich miłośników zabytkowej motoryzacji. W programie w piątek i sobotę rywalizacja na trasie malowniczych zakątków regionu. A na koniec jak zwykle XXII Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi, gdzie swoje pojazdy będziecie mogli zaprezentować szerszej publiczności. Swoje progi otworzy dla miłośników zabytkowej motoryzacji ośrodek „Nad Brdą” (dawniej zwany  „Pod Jeleniem”). Na miejscu macie komfortowe nowe domki. Impreza jest nakręcana od dwudziestu lat. To święto zabytkowej motoryzacji w Tucholi i w całym regionie. Warto podkreślić, że program oparty jest na sprawdzonej przez lata formułe, połączeniu spotkania - Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych już w czwartek 11 lipca, w piątek i sobotę rywalizacji w trasie poznając urokliwe zakątki naszego regionu w formie turystycznego rajdu, a spotkanie zwieńczy niedzielna i XXII Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi, gdzie pojazdy będą mogli zaprezentować właściciele szerszej publiczności.
Do udziału w samej niedzielnej wystawie 14 lipca XXII Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi - nie będzie wcześniejszej rejestracji. Wpisowe na miejscu 50zł od załogi, w cenie zestaw upominków z pamiątkową koszulką. Z wpisowego zwolnione są wszystkie pojazdy wyprodukowane przed 1945 rokiem.

Do udziału w pikniku jak i wystawie dopuszczamy pojazdy wyprodukowane do 1980 r. (młodsze, jeśli produkcja danej serii już trwała w 80 r.), wyjątkiem są pojazdy rodzimej produkcji i z tzw. bloku wschodniego, dla których znosimy kryterium wieku.


Plan imprez w lipcu:

Czwartek - 11 lipca - rejestracja, zakwaterowanie, wieczorne ognisko,

Piątek - 12 lipca - śniadanie w ośrodku, odprawa i wyjazd na trasę rajdu (100km), obiad na trasie (we własnym zakresie), wieczorna integracja przy ognisku,

Sobota - 13 lipca -  odprawa i wyjazd na trasę rajdu (100km), obiad na trasie (we własnym zakresie), po powrocie gry i konkursy dla każdej grupy wiekowej, możliwość wykupienia kolacji, przygotowanej przez Grill&Barbecue, podsumowanie rajdu i rozdanie nagród,


Niedziela - 14. lipca - XXII Wystawa Pojazdów Zabytkowych - Park Zamkowy w Tucholi.


Info

© mototour.pl