III Motofire - Zlot Motocyklowo-Strażacki Papowo Biskupie

III Motofire
kujawsko-pomorskie
Papowo Biskupie 127a
Gmina Papowo
01.05.2024
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

III MOTOFIRE to połączenie zlotu motocyklowego i pikniku strażackiego. To impreza dedykowana dla wszystkich pasjonatów motocykli, tych małych i dużych, motocyklistów, strażaków, sympatyków jednośladów, wielbicieli wozów strażackich i mieszkańców Gminy Papowo Biskupie oraz gości z okolicznych miejscowości, tych bliższych i tych dalszych. Impreza nakręcana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Papowie Biskupim przy wsparciu Wójta Gminy Papowo Biskupie. Wpadajcie na rozpoczęcie majówki! Organizator przygotował mnóstwo atrakcji. To wszystko w stylu Dzikiego Zachodu, grilowanych kiełbasek i ludycznej zabawy.

"Każdy znajdzie coś dla siebie".

Początek o 12:30 pod ruinami zamku krzyżackiego w Papowie Biskupim. Stąd pojedzie parada jednośladów drogami gminnymi po okolicach, a następnie wjedzie na Boisko Sportowe przy Szkole Podstawowej w Papowie Biskupim. O godzinie 13:00 - 18:00 na Boisku Sportowym przy Szkole Podstawowej w Papowie Biskupim przewidziano integrację i wiele atrakcji. Impreza nakręcana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Papowie Biskupim, okolicznych motocyklistów i inne podmioty przy patronacie Wójta Gminy Papowo Biskupie.

W programie spotkania


- wystawa motocykli,
- atrakcyjny konkurs dla motocyklistów - do wygrania vouchery na paliwo,
- pokaz sprzętu gaśniczego i pierwszej pomocy,
- animacje i konkursy w stylu Dzikiego Zachodu, w tym: siłowanie się na rękę na profesjonalnym stole, podnoszenia beczki, trzymania drewnianych bali, drużynowego picie z najdłuższej 20 m deski itp.,
- koncert w klimacie Dzikiego Zachodu - zagrają Drink Bar. Bluegrass & Country Band,
- dla najmłodszych Cacy Team: strefa zabaw, dmuchańce, zjeżdżalnie, wata cukrowa i popcorn.

Dodatkowo:


- strefa chillout - leżaki, skrzyneczki, ławeczki,
- strefa gastro - kiełbaska z grilla, karkówka, grochówka, piwko
- pamiątkowe zlotowe blachy

Na miejscu ruiny zamkowe. Kiedyś jeden z większych zamków krzyżackich, zbudowany głównie z kamienia polnego i granitu, częściowo wykańczany cegłą. W średniowieczu stanowił stolicę komturstwa, ośrodek władzy na ziemi chełmińskiej oraz ważny punkt gospodarczy. Wzniesiony został pomiędzy 1280 a 1230 r. na wzgórzu, przy brzegach jeziora (dzisiaj wyschniętego). Siedziba komtura znajdowała się tutaj do 1410 r. Od 1454 r. zamek stał się siedzibą wójta. W 1466 r. - przyłączony na stałe do Polski, w 1505 r. przekazany przez Aleksandra I biskupowi chełmińskiemu. Zespół zamkowy składał się z zamku właściwego i przedzamcza, oddzielonych od siebie fosami i murem. Zamek właściwy, czteroskrzydłowy, wybudowany na planie kwadratu o szerokości 40 m, posiadał na narożach niewielkie wieżyczki.


Komentarze   

Marek
+1 # Marek 2024-05-02 07:39
Super zorganizowana impreza, szacun dla organizatorów za włożoną pracę, fajne atrakcje dla rajdersów jak i dla najmłodszych. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zawitam ponownie. Pozdrawiam serdecznie Maro
Cytować
© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres