3. Świętokrzyskie Otwarte Spotkanie Motocykli ADV - S.O.S.M.A 2024

Spotkanie Motocykli ADV
dual, adv
Klin Mierzanowski, Ożarów
17-19.05.2024
Ranczo w Lesie
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 3. Świętokrzyskie Otwarte Spotkanie Motocykli ADV S.O.S.M.A 2024 to impreza dedykowana dla wszystkich pasjonatów turystyki motocyklowej, szutrów, szutrowych tras adv i motocykli dualowych. To 3-dniowa, cykliczna impreza z bazą w Rancho w Lesie w formie zlotu motocyklowego i rajdu. Jako, że w okolicy Bałtowa, nie brakuje tras dla bardziej ambitnych motocyklistów ADV, można się spodziewać dłuższej trasy ADV  liczącej 240 km po bezdrożach. W tym roku w odróżnieniu do poprzedniej edycji zlotu nie będzie kilku tras, tylko jedna wspólna dla wszystkich. Jeśli ktoś odpadnie i nie da rady, może poprostu wrócić do bazy. Trasa będzie przebiegać drogami publicznymi, ale też przez drogi nieutwardzone, piachy, błota, szutry. Wśród uczestników, którym uda się ukończyć trasę w całości zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Wpisowe to 350 zł płatne na podane konto. Czy jest możliwość zapłaty na miejscu? Taka opcja była w zeszłym roku. Ewentualne koszty i forme uczestnictwa musicie jednak ustalić z organizatorem osobiście. W ramach wpisowego dostajecie: biwakowanie w wyjątkowym miejscu, 2x śniadanie, obiadokolacja, drobny poczęstunek na trasie, koszulkę S.O.S.M.A., wsparcie w bazie, materiały do nawigacji w formie gpx, możliwość rywalizacji w rajdzie. Wieczorami zabłyśnie ognisko. Wpadajcie już 17 maja 2024 r. do bazy mieszczącej się w pensjonacie Ranczo w Lesie, w miejscowości Wojciechówka 21, 27-530 Ożarów. Jeśli nie jesteś użytkownikiem motocykli klasy ADVENTURE, a lubisz te klimaty, to też wpadaj. Nikt nie będzie ci robił problemów, ale trasy i konkursy sprawnościowe będą dostosowane do różnych motocykli, choć w większości łatwiej będzie pokonywać trasy mając opony dualowe. W ramach rajdy i spotkania przewidziano rywalizację. Zadanie bedzie polegać na przejechaniu całej trasy w ciągu np. 7 godzin, ze średnią prędkością minimalną 25 km/h. Więcej informacji na stronie organizatora - sosma.pl. Jak wygląda procedura zapisania się? Należy wejść na stronę podana powyżej, wpłacić 350 PLN na podane konto i potwierdzić udział.

Rajd oczami użytkownika

Trasa ADV to około 240 km głównie szutrami, lasami, daleko od asfaltów. Zadanie będzie polegać na znalezieniu miejsc ze zdjęć i otagowanie ich w nawigacji. Trasa będzie dostępna do pobrania na Garmina lub na smartfony z aplikacją LOCUS.W bazie do dyspozycji:


- miejsca do biwakowania, 3 polany,
- wiata, stół,
- ognisko,
- ciepłe napoje, parówki, gastronomia,
- stanowisko moto - starter,
- toalety, prysznice.

Plan


Piątek

12.00

Otwarcie bram zlotu.
16.00

Konkursy sprawnościowe.
19.00

Wyjazd na nocną trasę "offroad".
21.00

Sobota

Biesiada przy ognisku. Rozmowy w stodole, piwkowanie.
8.00

Śniadanie.
8.45

Odprawa, pogadanka o trasie itp.
9.00

Wyjazd na trasę.
17.30

Zjazd zawodników do bazy.
19.30

Uroczyste wręczenie nagród za konkursy.
20.00

Niedziela


Biesiada w stodole i przy ognisku.
9.00

Wspólne śniadanie.
11.00

Oficjalne zakończenie zlotu i pożegnanie uczestników.


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres