42. Piknik Country Mrągowo 2023 w tym roku 4 sceny, wiele atrakcji i parada

Piknik Country Mrągowo
impreza motocyklowa
Mrągowo
28-30.07.2023
Mrągowskie Centrum Kultury
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)


42. Piknik Country Mrągowo 2023 to impreza nakręcana przez Mrągowskie Centrum Kultury pod patronatem Burmistrza Miasta Mrągowo Stanisława Bułajewskiego i wsparciu lokalnych podmiotów i instytucji. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk - Mrągowo to event, który zasłużył przez lata na miano imprezy kultowej, odbywającej się od 1982 roku i mającej swoich wiernych fanów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jak zwykle w trakcie imprezy przewidziano akcenty dla zmotoryzowanych fanów, którzy będą mieli okazje aktywnie uczestniczyć w imprezie, czy to w formie parady i w koncertach i konkursach. Parada Country Mrągowo odbędzie się 30 lipca o godzinie 12.00. Trasa Parady Country będzie przebiegać w Mrągowie na następujących ulicach: Początek i zbiórka na Plac Unii Europejskiej, dalsza trasa przez ul. Traugutta, ul. Warszawska, ul. Królewiecka, ul. Giżycka. Koniec parady nastąpi w Westernowym Miasteczku Mrongoville.

Czas trwania parady w niedzielę 30 lipca:

11.00 – formowanie Parady – ul. Nadbrzeżna
11.30 – zamknięcie miasta przez służby porządkowe i Policję
12.00 – rozpoczęcie Parady – ul. Traugutta
14.00 – zakończenie Parady – teren miasteczka westernowego Mrongoville


Piknik Country Mrągowo to jeden z najstarszych i największych festiwali w Polsce. W tym roku w czasie trwania imprezy koncerty i atrakcje będą odbywać się w 4 lokalizacjach: w Festiwalowym Amfiteatrze, małym amfiteatrze na Placu Unii Europejskiej, na Skwerze Jana Pawła II, w Westernowym Miasteczku Mrongoville. Na Placu Unii Europejskiej oraz na ul. Jaszczurcza Góra znajdziecie liczne stoiska handlowe i gastronomiczne z akcesoriami kowbojskimi, odzieżą i pamiątkami.

Atrakcje i koncerty na 42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country:

 
w PIĄTEK

W piątek 28 lipca 2023 r. w specjalnym jubileuszowym koncercie wystąpi Mariusz Kalaga, wraz zaproszonymi gośćmi , m.in. Zbigniewem Hofmanem, Czarkiem Makiewiczem, Katarzyną Jurasz. Tego dnia możecie spodziwać się koncertu uczestniczki programu American IDOL o polskich korzeniach - KAEYRY, która zaśpiewa piosenki autorskie, jak i aktualne światowe przeboje country. Wieczorem przeboje country zaprezentują członkowie zespołu Alabama Band z udziałem The Girls i JUCY, przedstawicielka młodej sceny muzycznej - Klaudia MAGICA i wykonawcy 10 najlepszych, zakwalifikowanych przez Jury piosenek, w tym: Joanna Mioduchowska, Jan Manson, Zbigniew Hofman, Paulina Wróblewska, Rusty Pine, Jerzy Filar, Meritum, Klaudia Magica, Kasia Nova, Karolina Jastrzębska. Ta część koncertu uzyskała patronat Polskiego Radia S.A., Program I. W piątkowy wieczór wystąpią również Wheels Of Steel, we własnym recitalu, a także także tacy wykonawcy jak: Czarek Makiewicz z Koltersami, Droga na Ostrołękę i Step By Step z Januszem Nastarowiczem i Gabrielą Mycielską.w SOBOTĘ

W sobotę 29 lipca 23 r. przewidziano Benefis Korneliusza Pacudy pt. „Dwudziestka do setki”. Najlepsze przeboje wybrane przez Korneliusza wykonają rodzimi artyści. Będą to najbardziej znane piosenki z repertuary Johnny Casha, Krisa Kristofersona, Willie Nelsona i innych.
W Benefisie zaprezentują się również wykonawcy z piątku w tym: Gabriela Mycielska, Klaudia Magica, Paulina Wróblewska, JUCY, Marysia B., Lonstar, Tomasz Szwed, Waldemar Wiśniewski, Michał Milowicz, Janusz Nastarowicz, Wojciech Dudkowski, duet „Ślad” Mariusz Kalaga, Krzysztof Majkowski, Mirosław Kalisiewicz. Występom towarzyszyć będzie zespół festiwalowy pod kierunkiem Janusza Nastarowicza.

Gwiazdą tego dnia festiwalu ma być JESSICA LYNN ze Stanów Zjednoczonych, która zaśpiewa z własnym zespołem. Tego wieczoru możecie się spodziewać również występu Zbigniewa Hofmana z grupą Babsztyl, Czarka Makiewicza z Koltersami, Wojciecha Dudkowskiego z Drogą na Ostrołękę raz przedstawicielki naszej uzdolnionej młodzieży, tegorocznej laureatki w prestiżowych kategoriach plebiscytu „Dyliżane”, artystki country roku, wokalistki roku, instrumentalistki roku - Karoliny Jastrzębskiej z zespołem Caroline And The Lucky Ones. Na koniec zaprezentuje swoje hity zespół Step By Step z wokalistką Gabrielą Mycielską. W przerwach przewidziano pokazy tańca liniowego w wykonaniu Zjednoczonych Sił Tanecznych.

W niedzielę w Amfiteatrze przewidziano koncert zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Aktualizacja - koncert Odwołany.

Szczegółowy program zobacz tutaj


Info

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres