500 zł mandatu za jazdę ze starszym smarfonem po autostradzie A2

Smartfony do wymiany
Autostrada A2
Polska
2023
Android 8.0
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Masz starszego smartfona np. Samsung S6 z wersją oprogramowania Android 7.0? Od 1 lutego 2023 r. czeka Cię małe zdziwienie i szok na autostradzie. Dlaczego? Jeśli chcesz przejechać na dwóch płatnych odcinkach autostrady: konkretnie na A2 z Konina do Strykowa lub A4 z Wrocławia (Bielany Wrocławskie) do Gliwic (Sośnica), jest bardzo prawdopodobne, że twoja aplikacja nie zadziała i pokaże ci pustą stronę. Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Aplikacje e-Toll PL i e-Toll PL Bilet właśnie dostały nową aktualizację i właściciele starszych telefonów nie będą mogli zapłacić za przejazd autostradą za pomocą starszych urządzeń z systemem Android w wersji niższej niż 8.0 i iOS poniżej wersji 14.  Jak informuje Ministerstwo Finansów wszystkie te usprawnienia miały na celu zwiększenie komfortu i płynności działania aplikacji oraz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa.  

Oznacza to, że nie będziesz mógł uiścić automatycznie opłaty za pośrednictwem własnego starego smartfona w aplikacji e-Toll PL oraz e-Toll PL Bilet i będziesz zmuszony zapłacić 500 zł mandatu za brak opłaty lub kupić osobiście papierowy bilet na stacjach paliw Orlenu. Nie ma co liczyć, że przejazd nie zostanie zauważony. Kontrole obywają się automatycznie za pomocą kamer umieszczonych na wjazdach i zjazdach. Operator prowadzi poza tym lotne kontrole przy użyciu kontrolerów Krajowej Administracji Skarbowej.

500 zł mandatu grozi również za jazdę z przysłoniętymi lub zdjętymi tablicami, w przypadku rozładowanego smartfona, na którym zainstalowana będzie aplikacja e-TOLL nie będzie działać dłużej niż 15 minut lub za starszy system Androida i starsze urządzenie. Należną opłatę można wówczas wnieść  w ciągu trzech dni.


Info

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres