BMW Motorrad Days 2024 powrót do Garmisch-Partenkirchen

BMW Motorrad Days
zlot motocyklowy BMW
Garmisch-Partenkirchen
05-07.07.2024
BMW Motorrad
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Po czterech latach przerwy spędzonej na wygnaniu w Berlinie, największa impreza motocyklowa fanów marki BMW wraca ponownie do Garmisch-Partenkirchen. Przypomnijmy, że w 2020 r. i 2021 r. impreza została z przyczyn ogólnoświatowej trzęsionki wielkiego wirusa odwołana, a potem na dwa lata trafiła do Berlina. Skąd pojawił się po dwóch latach przerwy Berlin? To była nowa koncepcja BMW Motorrad, aby przenieść największe na świecie spotkanie pasjonatów marki BMW do Berlina. Miało być na bogato, bo tam jest fabryka, jest więcej hoteli, większy potencjał i oczywiście większa kasa. Wierchuszka, w tym Markus Schramm główny inicjator przenosin twierdzili, że event w Berlinie, będzie pasmem sukcesu, podobnie jak w Garmisch-Partenkirchen. Tam wydarzenie przyciągało dziesiątki tysięcy gości i funkcjonowało dzięki dobrej współpracy z gminą Garmisch- Partenkirchen. W Berlinie miało być jeszcze bardziej reprezentacyjnie. Zmiana miejsca i pożegnanie z Garmisch Partenkirchen po 19 latach nie było jednak operacją do końca udaną. Wymuszona nową strategią marketingową firmy przeprowadzka nie została przyjęta na tyle pozytywnie, aby środowisko sympatyków marki chciało ją zaakceptować. Berlin i przede wszystkim zarząd miał wtedy zupełnie odrealnione koncepcje związane z mobilnością miejską, motocyklami na prąd, normami spalin i nowym całkiem odmiennym spojrzeniem na motocykle w przyszłości. Wydawało im się, że takie koncepcje przyjmą się lepiej w wielkim mieście. Koncepcja przenosin nie przyjęła się. Tylko nieliczni kupili zmiany, a frekwencja w stolicy okazała się totalną klapą. Życie poszło swoją drogą zupełnie inną drogą. Berlin jako miasto eventowe nie miał również klimatu małej turystycznej miejscowości alpejskiej, jaką ma Garmisch Partenkirchen. Dwa lata pauzy wirusowej i potem dwa lata przygody z Berlinem i oto mamy wielki powrót do korzeni, do miejsca, gdzie impreza przyjęła się na dobre. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod znakiem 100-lecia BMW Motorrad, a rok 2024 jest "rokiem GS". Do Garmisch Partenkirchen na święto marki planuje dotarcie również wiele ekip z Polski.

Tak nawiasem mówiąc, Garmisch-Partenkirchen też nie był pierwszym miejscem eventu. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2001 roku, pierwotnie jako "BMW Motorrad Biker Meeting"i nie  było to w GP, ale w Seefeld w Austrii w Tyrolu. Wtedy impreza zgromadziła 6500 motocyklistów. Dopiero rok później została przeniesiona do Garmisch-Partenkirchen. Wtedy zmieniono również nazwę na „Dni BMW Motorrad”. Dni BMW Motorrad to jedne z największych międzynarodowych eventów dedykowanych dla klientów BMW Group, w którym regularnie uczestniczyło w dobrych latach ponad 40 000 gości nie tylko z Niemiec, ale z całego świata. Zlot miał i będzie miał ponownie charakter otwarty dla innych marek i przyjadą tu nie tylko posiadacze motocykli BMW.

Na imprezie w Garmisch strefy przewidziano następujące strefy tematyczne i atrakcje:


- Jazdy próbne wszystkimi motocyklami BMW. Oczywiście tu można przetestować na specjalnych torach cały asortyment produktów można szczegółowo wypróbować podczas Dni BMW Motorrad. Rejestracja i odprawa na jazdy próbne znajduje się bezpośrednio przy wejściu na teren obiektu, po prawej stronie. Wszystkie miejsca można zarezerwować wyłącznie na miejscu. Obowiązkowe jest kompletne wyposażenie jeźdźca. Udział jest bezpłatny.

- Prezentacje marki motocykli BMW. W dużym namiocie wystawowym prezentowane będą najnowsze modele motocykli i cała gama produktów.

- Obszar Dziedzictwa. Tutaj zobaczysz większość historycznych modeli i motocykli ze stajni BMW. NW tej strefie nie zabraknie wystawców, małych customowych garaży, sceny z muzyką na żywo i strefy międzynarodowych wystawców. Namioty wystawowe, ciężarówki, wsparcie techniczne, informacja turystyczna i poczta eventowa czekają na Twoją wizytę.

- BMW Motorrad ESPORTS. Strefa gier, zabaw i gier elektronicznych w Event Arena. Tutaj możesz ustanawiać nowe rekordy okrążeń na najbardziej legendarnych torach wyścigowych świata.

- Sklepy i bazar. Specjalnie wydzielona strefa sprzedażowa. Sklep BMW dla fanów. Oprócz artykułów dla fanów BMW Motorrad znajdziesz tutaj szeroki wybór odzieży i akcesoriów BMW Motorrad.

- Występy artystów cyrkowych i motocyklistów. W namiocie Ściana Śmierci zobaczysz specjalny tor z drewna - Motodrom, na którym będą niczym w cyrku odbywać się będą ekstremalne pokazy. Przewidziano też Kocioł czarownic. To ścianka, na której akrobaci wirować będą na motocyklach BMW R 25 z 1928 roku. Motto tego miejsca to: Nie daj szansy grawitacji. Godziny pokazów wyświetlane są bezpośrednio na Motodromie.

- Warsztaty i strefa mechaników. Serwis działający na imprezie. Tutaj znajdziesz pomoc techniczną, będziesz mógł pogadać z technikami, wymienić opony i znaleźć pomoc drogową. Specjaliści nie będa wymieniać silników, ale zajmą się załatwianiem drobnych napraw. Z pewnością pomogą ci w problemach technicznych z motocyklem.

- Strefa wykładów, warsztatów i prezentacji filmowych. W tej strefie wielu podróżników z całego świata będzie prezentować ekscytujące przygody i relacje z podróży. W kinie w US Lodge będą prezentowane filmy i wywiady.

- Klub BMW. Strefa klubowa BMW Motorrad. WMiejsce spotkań pasjonatów z całego świata.

- Pokazy kaskaderskie w stylu freestyle z Dirkiem Manderbachem. Dirk jest jednym z najlepszych artystów freestyle'u motocyklowego w Niemczech.

- Strefy dla dzieci. W tym miejscu znajdziesz atrakcje dla najmłodszych. Najmłodsi będą mogli tu sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerkach biegowych i rowerkach w ramach kursu dla dzieci.

- Pokazy driftu Spektakularny pokaz driftu z Alexem Le Marseillais i jego BMW S 1000 RR.

- Światowe premiery. Prezentacje nowych produktów w Event Arena.

- Strefa dla kibiców. Coś dla pasjinatów piłki nożnej. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Tutaj Na Event Arenie wyświetlane będą mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Europy.

- Event Arena. Koncerty i muzyka na żywo.

 


Info

© mototour.pl