BMW Motorrad Days 2024 Garmisch-Partenkirchen

BMW Motorrad Days
zlot motocyklowy BMW
Garmisch-Partenkirchen
05-07.07.2024
BMW Motorrad
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

 

Największa impreza motocyklowa fanów marki BMW w 2024 r. ponownie wraca do Garmisch-Partenkirchen. Przypomnijmy, że w 2020 r. i 2021 r. impreza została odwołana, a potem na dwa lata trafiła do Berlina. Koncepcja przenosin do Berlina nie przyjęła się. Berlin jako miasto eventowe nie miał również klimatu małej turystycznej miejscowości alpejskiej, jaką ma Garmisch Partenkirchen. I teraz mamy spektakularny wielki powrót do korzeni, do miejsca, gdzie impreza przyjęła się na dobre. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod znakiem 100-lecia BMW Motorrad, a rok 2024 jest "rokiem GS". Do Garmisch Partenkirchen na święto marki planuje dotarcie również wiele ekip z Polski.

Informacje praktyczne:

Ile kosztuje wjazd na imprezę.

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale płatne jest postawienie namiotu na polu namiotowym. Stawka weekendowa od osoby wynosi: 15 €/os. Co najważniejsze nie ma wcześniejszych rezerwacji. Przyjeżdżasz na zlot i znajdujesz miejsce. Impreza rozpoczyna się od piątku, ale można zameldować się na polu namiotowym już od czwartku, od godziny 14.00. Maksymalny czas pobytu na polu namiotowym jest do niedzieli do godziny 18.00.
Wtedy musisz opuścić teren. Pamiętajcie, że na pole namiotowe i do miasteczka będą wpuszczane tylko i wyłącznie motocykle. Nie ma możliwości przyjazdu na zlot kamperem. Tzn. możliwość jest, ale wtedy nie będziesz wpuszczony na teren i musisz sobie znaleźć miejsce parkingowe we własnym zakresie. 


Gdzie będzie się znajdować miasteczko namiotowe?

Miasteczko namiotowe i camping będzie się znajdować na parkingu kolejki Hausbergbahn, 82467 Garmisch-Partenkirchen, Niemcy

Strefy tematyczne i atrakcje na imprezie w 2024 r.


- Jazdy próbne wszystkimi motocyklami BMW. Oczywiście tu można przetestować na specjalnych torach cały asortyment produktów można szczegółowo wypróbować podczas Dni BMW Motorrad. Rejestracja i odprawa na jazdy próbne znajduje się bezpośrednio przy wejściu na teren obiektu, po prawej stronie. Wszystkie miejsca można zarezerwować wyłącznie na miejscu. Obowiązkowe jest kompletne wyposażenie jeźdźca. Udział jest bezpłatny.

- Prezentacje marki motocykli BMW. W dużym namiocie wystawowym prezentowane będą najnowsze modele motocykli i cała gama produktów.

- Obszar Dziedzictwa. Tutaj zobaczysz większość historycznych modeli i motocykli ze stajni BMW. NW tej strefie nie zabraknie wystawców, małych customowych garaży, sceny z muzyką na żywo i strefy międzynarodowych wystawców. Namioty wystawowe, ciężarówki, wsparcie techniczne, informacja turystyczna i poczta eventowa czekają na Twoją wizytę.

- BMW Motorrad ESPORTS. Strefa gier, zabaw i gier elektronicznych w Event Arena. Tutaj możesz ustanawiać nowe rekordy okrążeń na najbardziej legendarnych torach wyścigowych świata.

- Sklepy i bazar. Specjalnie wydzielona strefa sprzedażowa. Sklep BMW dla fanów. Oprócz artykułów dla fanów BMW Motorrad znajdziesz tutaj szeroki wybór odzieży i akcesoriów BMW Motorrad.

- Występy artystów cyrkowych i motocyklistów. W namiocie Ściana Śmierci zobaczysz specjalny tor z drewna - Motodrom, na którym będą niczym w cyrku odbywać się będą ekstremalne pokazy. Przewidziano też Kocioł czarownic. To ścianka, na której akrobaci wirować będą na motocyklach BMW R 25 z 1928 roku.

- Warsztaty i strefa mechaników. Serwis działający na imprezie. Tutaj znajdziesz pomoc techniczną, będziesz mógł pogadać z technikami, wymienić opony i znaleźć pomoc drogową. Specjaliści nie będa wymieniać silników, ale zajmą się załatwianiem drobnych napraw. Z pewnością pomogą ci w problemach technicznych z motocyklem.

- Strefa wykładów, warsztatów i prezentacji filmowych. W tej strefie wielu podróżników z całego świata będzie prezentować ekscytujące przygody i relacje z podróży. W kinie w US Lodge będą prezentowane filmy i wywiady.

- Klub BMW. Strefa klubowa BMW Motorrad. Miejsce spotkań pasjonatów z całego świata.

- Pokazy kaskaderskie w stylu freestyle z Dirkiem Manderbachem. Dirk jest jednym z najlepszych artystów freestyle'u motocyklowego w Niemczech.

- Strefy dla dzieci. W tym miejscu znajdziesz atrakcje dla najmłodszych. Najmłodsi będą mogli tu sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerkach biegowych i rowerkach w ramach kursu dla dzieci.

- Pokazy driftu Spektakularny pokaz driftu z Alexem Le Marseillais i jego BMW S 1000 RR.

- Światowe premiery. Prezentacje nowych produktów w Event Arena.

- Strefa dla kibiców. Coś dla pasjonatów piłki nożnej. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Tutaj Na Event Arenie wyświetlane będą mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Europy.

- Event Arena. Koncerty i muzyka na żywo.

Wstępny godzinowy rozkład jazdy na evencie08:00 - 20:00
- Jazdy próbne wszystkimi motocyklami BMW. Nie potrzebna jest rejestracja. Rejestracja i odprawa na jazdy próbne znajduje się bezpośrednio przy wejściu na teren obiektu, po prawej stronie. Wszystkie miejsca można zarezerwować wyłącznie na miejscu. Obowiązkowe jest kompletne wyposażenie jeźdźca. Udział jest bezpłatny.

09:00 - 21:00 - Poznaj cały świat BMW Motorrad w dużym namiocie wystawowym! Oprócz najnowszych modeli czeka na Ciebie cała gama produktów.

09:00 - 21:00 - Obszar Dziedzictwa. Tutaj zobaczysz większość historycznych modeli i motocykli ze stajni BMW. NW tej strefie nie zabraknie wystawców, małych customowych garaży, sceny z muzyką na żywo i

09:00 - 21:00 - Wystawcy z całego świata. Strefy międzynarodowych wystawców. Namioty wystawowe, ciężarówki, wsparcie techniczne, informacja turystyczna i poczta eventowa czekają na Twoją wizytę.

09:00 - 21:00 - BMW Motorrad ESPORTS. Strefa gier, zabaw i gier elektronicznych w Event Arena.

10:00 - 20:00 - Sklep BMW dla fanów. Tutaj znajdziesz szeroki wybór odzieży BMW Motorrad.

10:00 - 20:00 - Spektakl Ściana Śmierci. Oryginalny Motodrom, gdzie będą się odbywać ekstremalne pokazy.

10:00 - 18:00 - Serwis techniczny działający na imprezie.

11:00 - 18:00 - Strefa wykładów, warsztatów i prezentacji filmowych.

12:30 - Pokaz kaskaderski z Dirkiem Manderbachem. Dirk jest jednym z najlepszych artystów freestyle'u motocyklowego w Niemczech.

13:30 - Kolejne pokazy FMX

14:30 - Pokaz driftu Spektakularny pokaz driftu z Alexem Le Marseillais i jego BMW S 1000 RR.

16:30 - Pokaz kaskaderski w stylu freestyle z Dirkiem Manderbachem
Jest jednym z najlepszych artystów freestyle'u motocyklowego w Niemczech i w pełni żyje swoją pasją do motocykli. I możesz to zobaczyć i poczuć. Gęsia skórka gwarantowana!

17:00 - Światowa premiera.

17:30 - Pokaz driftu Spektakularny pokaz driftu z Alexem Le Marseillais i jego BMW S 1000 RR.

20:00 - 1:00 - Koncert i muzyka na żywo z zespołem „JCB Partyband” - JCB, czyli Just a cool Band.

20:30 - Muzyka na żywo. Koncert z BoozeBombs w namiocie Heritage.

21:00 - Muzyka na żywo. Piosenki gitarowe z Byronem przy ognisku.

22:00
- Pure&Crafted „We Are Karaoke”


Ekipy z Polski również planują wspólne dotarcie na imprezę w Alpach. Jedna z ekip pojedzie pod patronatem BMW Motorrad Auto Fus Group Warszawa. Ekipa ma wyjechać 4 lipca 2024 r, 9:00, z Warszawy. Pierwszy nocleg przewidziano w okolicach Brna lub Wiednia. 5 lipca 2024, zaplanowano o godzinie 18:00 przyjazd do Garmisch-Partenkirchen, a następnie nocleg na polu namiotowym lub w hotelu. Mimo wyjazdu grupowego noclegi każdy będzie zabezpieczał sobie indywidualnie. Więcej informacji o wspólnym wypadzie do GP znajdziesz tutaj.

 


© mototour.pl