Motocykl Game Over Cycles zdobył 4 trofea na Daytona Bike Week 2024

Game Over Cycles
custom
USA
2024
Harley-Davidson
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Motocykl zaprojektowany przez Game Over Cycles zdobył 4 trofea, w tym 2 nagrody Best of Show, na dwóch konkursach organizowanych na Daytona Bike Week 2024. Konkursy odbyły się w dniach 8 i 9 marca 2024. Motocykl ekipy z Rzeszowa, jaki wygrał w konkursie to dzieło inspirowane autem lidera zespołu Metallica i stylem Art Deco. Art Deco to niepowtarzalna estetyka wykonania, wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, uporządkowana i spójna forma, charakteryzująca się symetrycznymi wzorami, łukami, owalami i elipsami. Warto nadmienić, że cała konstrukcja motocykla wykonana jest ze stali i nie ma elementów plastikowych. Motocykl waży 400 kg, ma 3,3 m długości. Najnowszy projekt Game Over Cycles to swoista inspiracja samochodem Auburn 852 Boattail Speedster „Slow Burn” z 1936 r., należącym do Jamesa Hetfielda z Metalliki i odrestaurowanym przez Jamesa i Ricka Dore. Linia nadwozia motocykla to artystyczna inspiracja kształtem Slow Burn, nawiązująca do elementów samochodu współzałożyciela, wokalisty i autora tekstów zespołu Metallica. Motocykl został zaprezentowany na Broadwalk Bike Show i Rats Hole Custom Bike Show i wzbudził wiele zachwytów nie tylko publiczności, ale też jurorów. Wg. deklaracji właściciela, konstruktorzy poświęcili na realizację projektu ponad 7000 godzin pracy.  

Nie było łatwo. Warto nadmienić, że wystawiony przez Game Over Cycles pojazd w konkursie na Boardwalk Bike Show musiał pokonać 135 konkurentów z USA, Niemiec, Francji i Australii. Przyznane nagrody dla Game Over Cycles to pierwsza lokata w kategorii "Extreme Bagger" oraz "Best of Show", najlepszy pojazd w całym konkursie. Ten sam komplet wyróżnień zdobył w najstarszym customowym konkursie świata, czyli Rat’s Hole Custom Bike Show.

Poniżej zdjęcie przedstawiające żmudny i pracochłonny proces tworzenia motocykla - dzieła sztuki.

Elementy motocykla nawiązujące do pojazdu z 1936 r., 

 •⁠ ⁠lampa przednia przód samochodu z chłodnicą
 •⁠ ⁠Lampy tylne światła samochodowe
 •⁠ ⁠kierownica i dźwignie wykonane w stylu ramy przedniej szyby samochodu
 •⁠ ⁠Błotnik przedni wykończony chromowaną osłoną, podobnie jak błotniki Slow Burn
 •⁠ ⁠30-calowe koło przednie inspirowane konstrukcją kół samochodu
 •⁠ ⁠tył motocykla tworzy symetryczną linię z tyłem samochodu

Poniżej samochód Auburn 852 Boattail Speedster „Slow Burn” z 1936 r. jaki był prototypem motocyklowej inspiracji ekipy z Game Over Cycles.

Informacje techniczne o projekcie


Projekt: Projekt GOC + Lfant
Konstrukcja: GOC
Malarstwo: Novol + Anest Iwata
Skóra siedziska: linia WB
Fotografia: Paweł Olearka
Modelka: Adrianna Czorniak
Stylizacja: Barbara Olearka


Piękno i styl Art Deco. Warto zauważyć, że w ramach promocji nowego modelu motocykla zrealizowano sesję zdjęciową. Na sesji zdjęciowej pojawiła się poza motocyklem eteryczna Adrianna Czorniak, która idealnie wpisała się w ekspresję i estetykę całości.


Info

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres