Inter Cars rozbuduje magazyn w Zakroczymiu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Inter Cars powiększa centrum dystrybucji
rozbudowa magazynu w Zakroczymiu 
Polska
październik 2019
Inter Cars
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.75 (2 Votes)

 

Zamiast zapowiadanej fuzji między Inter Cars i Liberty Motorcycles, mającej na celu utworzenie największej sieci dystrybucji motocykli, akcesorii motocyklowych, części motocyklowych w Polsce, Inter Cars do połowy stycznia 2020 rozbuduje magazyn w Zakroczymiu.

Obecnie trwają ostatnie szlify i prace wykończeniowe. Będzie to inwestycja, wybudowana kosztem 12 mln euro, nastawiona głównie na rozwój w branży e-commerce, rozwój sprzedaży internetowej w takich krajach jak Niemcy, Austria oraz w Wielkiej Brytanii. Prace polegają na adaptacji magazynów wybudowanych w 2017 roku, do nowej skali i zapotrzebowania. Dzięki inwestycjom IC będzie mógł wysłać 10 mln paczek rocznie. Dotychczasowe Centrum Logistyczne w Zakroczymiu umożliwia sortowanie 30 tysięcy sztuk towaru i 2500 paczek w ciągu godziny. Powierzchnia użytkowa magazynów będzie docelowo liczyć  45 tys. m kw. i powiększy się o kolejne 20 tys. m kw. Obiekt składa się z czterech hal i będzie posiadać 40 bram rozładunkowych. Przewidziano takie funkcje jak: usługi logistyczne, przyjęcia towarów od dostawców, system wydawania towarów dla klientów, obsługę zwrotów, przeładunków „Cross-docking”, konfekcjonowanie towaru.

W głównym magazynie ma znajdować się 4 poziomowa zabudowa regałowa i 17 tys. miejsc paletowych. To wszystko obsługiwać ma system taśmociągów usprawniających sortowanie automatyczne z przepustowością do ok. 20 tys. sztuk towaru na godzinę. Linia będzie posiadać 720 zrzutów z regulowaną automatycznie prędkością, kątem wpadania towarów i precyzyjnym hamowaniem. Dzięki inwestycjom w nowe centrum dystrybucyjne IM zamierza poszerzyć ekspansję na rynku sprzedaży internetowej.

Inter Cars ma aktualnie 11 magazynów w Polsce i 6 za granicą, 249 filii w Polsce i 311 zagranicą, głównie na Litwie, Słowacji, Węgrzech, w Niemczech, Łotwie, Włoszech, Chorwacji, Rumunii, Cyprze, Bułgarii, Belgii, Słowenii, Mołdawii, Bośni i Hercegowinie, Wielkiej Brytanii i na Malcie.

Inter Cars to jeden z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej hurtowych sprzedawców części samochodowych i motocyklowych. W październiku 2019 miał obroty w wysokości 872,4 mln zł, co oznacza zwiększenie przychodów w stosunku do roku poprzedniego o 8,2 proc. Od początku roku 2019 grupa wypracowała 7,27 mld zł przychodów. Części motocyklowe i akcesoria IM ostatnio sprzedaje pod marką I'M Inter Motors. Większość sklepów i hurtowni, działa głównie na zasadzie franczyzy. W roku 2017, działalność motocyklowa grupy kapitałowej Inter Cars przyniosła przychody na poziomie 133,5 mln zł. Poza franczyzą IC inwestuje również w rozwój platformy Motointegrator, polegającą na sprzedaży części przez internet zintegrowaną z usługą montażu w warsztacie.


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres