Touratech zmienia system sprzedaży w Polsce

Touratech
akcesoria motocyklowe
Polska, Niemcy
2021
Touratech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)


Touratech poinformował, że z dniem 21.01.2021 zmienia system dostarczania produktów w Polsce. Obecnie dostawa wszystkich produktów firmowych na rynku polskim, będzie realizowana z magazynu centralnego w Niemczech. Nowy system zapewni sprawniejszą i szybszą obsługę klienta. Nie bez znaczenia pozostaje również dla firmy i odbiorców większa dostępność produktów w ofercie centrali.
Polska jest dla firmy ważnym celem na drodze do budowy własnego kanału sprzedaży. Touratech będzie jednak nadal współpracował z obecnym partnerem biznesowym Liberty Motors oraz innymi dystrybutorami. Asortyment Touratecha będzie nadal sprzedawany w ich salonach w Piasecznie, Łodzi i Wrocławiu.

Marka Touratech chce jednak stopniowo postawić na stworzenie własnych kanałów dystrybucji i umocnić pozycję w sektorze akcesoriów motocyklowych dla turystyki motocyklowej.
Nowa strategia ma początkowo bazować na bezpośredniej obsłudze polskiego odbiorcy online poprzez strony internetowe. Taki system będzie bardziej wydajny i zapewni szybką dostawę całego spektrum produktów znajdujących się w katalogach firmy. Przesyłki będą wysyłane z głównego centrum logistycznego w Schwarzwaldzie na południu Niemiec. To bardzo przyśpieszy dostawy. Można założyć, że dostawa realizowana bezpośrednio z Niemiec będzie trwała maksymalnie 2-3 dni. Przesyłka będzie realizowana poprzez o firmę kurierską DHL, a koszty wysyłki do Polski są zryczałtowane i wynoszą 6 EUR. Jeśli suma zamówienia przekroczy 299 EUR, dostawa nastąpi bezpłatnie. Zamówienia można realizować bezpośrednio pod adresem: shop.touratech.pl. Zresztą wchodząc na dawną stronę touratech.pl przeglądarka przekierowuje nas na adres sklepu. Strona jest wielojęzyczna, wchodząc z Polski automatycznie wyświetla się w języku polskim. Nie jest jasno określone, jak będzie trzeba realizować ewentualne reklamacje i zwroty. Początkowo prawdopodobnie na adres: "Auf dem Zimmermann 7-9, 78078 Niedereschach", w Niemczech. W każdym bądź razie na stronie znajduje się również polski numer telefonu i można skonsultować dostawę z polskojęzycznym konsultantem. Można ustawić płatności w walucie Euro i w polskich złotych. Firma będzie  docelowo rozbudowywać własną sieć punktów sprzedaży na terenie Polski.

Touratech AG, to duża niemiecka firma działająca od 1990 rok specjalizująca się w sprzedaży akcesoriów motocyklowych, zatrudniająca około 450 pracowników. W 2017 ukończyła budowę nowego centrum logistycznego, w Niedereschach przy ulicy Dauchinger Straße 80. Nowy kompleks znajduje się na ponad 2 ha działce. W skład zespołu wchodzi centrum logistyczne, nowoczesny magazyn wysokiego składowania, warsztat, budynki administracyjne, zaplecze dla działu marketingu i zarządzania produktem, a co najważniejsze sklep Touratecha znajdujący się w 1000 m2 specjalnie zaprojektowanej hali. Firma zainwestowała w cały ten kompleks ponad dziesięć milionów euro. To dawny kort i hala do gry w tenisa kupiona w 2007 r. Na dole znajdują się również hale produkcyjne, automaty do pakowania, giętarki, wycinarki laserowe i sterowane komputerowo roboty spawalniczych i krząta się intensywnie 300 pracowników. Na pierwszym piętrze mieści się również obecna enklawa kierownictwa firmy założonej w 1990 r. przez Herberta Schwarza. W innych  częściach świata, również w Polsce zatrudnionych jest kolejnych 150 pracowników.
 
Touratech znany jest też z częstego finansowania i promocji filmów, wypraw i wydarzeń związanych z turystyką motocyklową. Realizuje również dostawy dla kilku marek motocyklowych jako dostawca i partner.shop.touratech.pl

 
 

 


Info

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres