Royal Enfield Classic 500 Tribute Black - limitowana seria dla kolekcjonerów

Royal Enfield Classic 500 Tribute Black
motocykle
Indie, Chennai - Tamil Nadu
2020
Royal Enfield
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Definitywny koniec produkcji Royal Enfield Classic 500. Ostatnią serią robioną na pożegnanie tego kultowego pojazdu jest Royal Enfield Classic 500 Tribute Black,  limitowany w ilości 1000 sztuk. Tribute Black ma unikalny schemat malowania w kolorze matowej i błyszczącej czerni, zdobionej złotymi szparunkami. To seria dedykowana dla kolekcjonerów. W Wielkiej  Brytanii motocykl można kupić za 5499 GBP, jednak na rynek brytyjski trafiło tylko 210 motocykli z całej produkcji. Zostały ostatnie sztuki tego unikatowego pojazdu produkowanego pod różnymi postaciami od 2009 r.

Skąd nagła decyzja o zaniechaniu produkcji. Najważniejszy powód to pieniądze i ekologia. Od 1 kwietnia 2020 r. w Indiach zaczynają obowiązywać normy emisji spalin BSVI. Aby wyprodukować nowe modele motocykli zgodne z normami emisji spalin BSVI, Enfield musiałby wprowadzić kilka zmian konstrukcyjnych, zmodyfikować i przeprojektować układ popychaczy istniejących silników. Zrobił to z silnikami o pojemności 350 cm3. W zadadzie zaprojektował zupełnie od nowa. Taki proces jest bardzo kosztowny. Z informacji wynika, że przeprojektowanie silników 500 cm3, jest dużo bardziej skomplikowane. W rezultacie tych zmian wszystkie dotychczas produkowane modele zostaną wycofane, a Royal Enfield wróci do produkcji 350 cm3 z całkowicie nowym układem napędowym silnika zgodnym z normami BSVI.


Royal Enfield Classic 500 Tribute Black sprzedawany jest opcjonalnie z płóciennymi sakwami, wspornikami montażowymi, lusterkami turystycznymi, siedzenie pasażera i zdobionym maszynowo korkiem wlewu oleju. W limitowanej edycji zastosowano klasyczną jednostkę napędową tj. jednocylindrowy silnik o pojemności 499 cm3 i mocy 27,2 KM, zasilany przez układ FSI. Motocykl ma widelec teleskopowy z przodu, podwójne amortyzatory z tyłu, hamulce tarczowe i dwukanałowy układ ABS.


Classic 500 Tribute Black Edition został wprowadzony na rynek w Indiach w lutym 2020 r. Każdy z 1000 sztuk jest numerowany specjalnie dedykowaną tabliczką znamionową, znajdującą się na pokrywie akumulatora.

 


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres