10 najlepszych kamer sportowych na kask 2015

Przedmiot: Kamera sportowa na motocykl
Cel: Kupujemy kamerę na motocykl 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.03 (38 Votes)

Minimalne wymagania techniczne,

- Kodek H.264 AVI
- obiektyw szerokokątny min. 170°
- przy 1920x1080p przynajmniej 30fps
- przy 1280x720p przynajmniej 60fps
-wodoszczelność min. 30 metrów poniżej powierzchni wody
- łatwy dostęp do złączek i mocowań


Go Pro Hero - 530 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (73 Votes)

Nowa cieplutka kamerka niskobudżetowa firmy GoPro, która zastąpiła dawne Gopro White. Jej cena oscylująca w granicach 500 zł ma całkiem wykończyć konkurencję z Chin, spowodować kompletną plajtę na całego. Czy tak nastąpi trudno powiedzieć. Fakt, że amerykanie zjechali z ceną o dobre 100 dolarów w stosunku do dawnego białaska niechybnie świadczy, że chcieliby przejąć również ten mniej wymagający target odbiorców. Kamerka ma jednak poważne ograniczenia jak niewymienna bateria, którą trzeba ładować w puszce, brak wi-fi oraz podłączenia bacpaca, maks. zdjęcia o wielkości 5 MB i dość słabą pracę w ciemnym otoczeniu.  Posiada tryb SUPER VIEW i 60 klatek przy 720p więc nie jest źle. Niewymienna bateria zamocowana na stałe ma wytrzymać do 2,5 godziny nagrywania. Tak przynajmniej obiecuje producent. Po tym czasie trzeba podłączyć kamerkę do ładowarki. Co prawda na youtubie jest już kilka filmów jak wyjąć baterię po lekkim ugięciu obudowy, ale operacje te wymagają modyfikacji i zręcznych palców, co nie zawsze będzie możliwe w plenerze. No, ale jak chcecie coś więcej nakręcić to musicie dopłacić do Hero 3 lub Hero 4, albo kupić coś od konkurencji.
 


CamOne Infinity - 499 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.70 (33 Votes)
Niemiecka kamerka z całkiem pokaźnym wyświetlaczem LCD - szerokość 38,1mm z funkcją podglądu „na żywo". Posiada obiektywy wymienne co jest ewenementem na skalę kamer sportowych. Podstawowy obiektyw szerokokątny o zakresie 170 stopni dostajemy w zestawie. To zresztą najbardziej pożądany obiektyw w zupełności wystarczający podczas filmowania. Pozostałe można dokupić. Pytanie tylko po co? Nikt przeciez nie będzie się bawił w jakieś zmiany w trasie. Poza tym złącze fotograficzne na śrubę daje nam szerokie możliwości podpinania kamery do różnych systemów mocowań, różnych producentów. Mamy też moduł WiFi. Ale do zmiany podstawowych parametrów można wykorzystywać gumowe przyciski na obudowie nie wchodząc do panelu LCD. Obecna cena w Polsce oscyluje w granicach 500-600 zł co sprawia, że jest to bardzo dobry i udany wybór. Ma ona niezły stosunek jakości do ceny i 500 zł jaką zapłacimy za kamerę, nie będzie nas bolało i stanowiło jakiegoś szczególnego problemu w wypadku utraty i zniszczenia podczas jazdy. Taka kamera nadaje się, aby ją zamontować przy kole, gdzieś w trudnym miejscu, gdzie siłą rzeczy jest narażona na uszkodzenia. Można ją też bez problemu zamontować na kasku. To co jednak najbardziej przekonuje do zakupu to dobry szklany obiektyw.


HDR-AS15 Action Cam i HDR-AS20

- 700 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.23 (43 Votes)
Warto wspomnieć o Sony, ze swoim już klasycznym, ale ciągle kupowanym HDR-AS15 Action Cam (jego następca HDR-AS20, nowa wersja HDR-AS100 to zupełnie inna półka cenowa). Cena startowa AS15 i jego następcy AS20(nowej kamery w necie lub markecie )to coś około 650-700 zł, wydaje się w miarę sensowna propozycją za te pieniądze. Mamy więc markową kamerę za nieduże, dobre pieniądze i to uznanego producenta. Jednak uchwyty i złączki musimy kupić oddzielnie, bo nie ma tego wiele w standardzie. Zresztą temat uchwytów do Sony to sprawa drażliwa. Kupowanie oryginałów nas zrujnuje, ale można szukać jakiś alternatywnych rozwiązań. Jednym z takich prostych rozwiązań jest dokupienie przejściówki: gwint 1/4 na uchwyt GoPR za około 15 zł. Sony bowiem ma klasyczne mocowanie  statywowe na spodzie kamery. Taki gwint 1/4 na dole załatwia więc sprawę  uchwytów, bo do GoPro jest masa przeróżnych rozwiązań i łączników przeróżnych producentów. 
 

Co do parametrów to kamerka nieźle radzi sobie radzi w ciemnościach, ma mikrofon stereo i co najważniejsze przyzwoity obiektyw Zeissa Vario-Tessar, który naprawdę przyzwoicie dokumentuje rzeczywistość. Sam kształt jest również bardziej opływowy niż Gopro, co może dawać mniejsze opory powietrza szczególnie przy szybkiej jeździe. Kodek Sony oddaje co prawda obraz z trochę większym nasyceniem kolorystycznym, bardziej kontrastowo niż reszta kamer, ale może niektórzy tak lubią. Wadą tej kamery jest również niski Bit Rate max 26 MB (Gopro 46)na s. co czasami powoduje pewne rozmazanie w szczegółach, szczególnie przy szybkim ruchu, a po kompresji czasem artefakty. Innym mankamentem jest to, że aby zmienić parametry nagrywania trzeba wyjąć kamerkę z ochronnej puszki. A to jest czasem operacja trudna, kiedy jesteśmy w trasie lub stoimy po kolana w wodzie i łapki nam się trzęsą niczym na obozie terapeutycznym klubu AA.

Kamera ma dwa kąty widzenia 170 i 120 stopni. Elektroniczna stabilizacja obrazu to raczej marketingowy dodatek, który działa tylko przy kącie obiektywu 120 stopni. A tak poza tym to w końcu stara sprawdzona firma, a nie jakiś chińczyk. Więc kto chce zaoszczędzić może kupić kamerę za połowę ceny lidera.

Adapter Sony - Gopro. Po lewej pomysł na umocowanie kamery Sony. Czytaj tutaj o najnowszej kamerze Sony FDR-X1000V filmującej w 4K.
.

 

 

 

 

 


SJ4000 SJCAM - 400 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (92 Votes)

W zakresie kamer niskobudżetowych do 500 zł są dwie całkiem przyzwoite kamerki chińskie. Są to oczywiście klony, ale trzeba przyznać, że całkiem udane. Pierwsza warta zainteresowania to Action Sport Cam SJ4000. SJ można zamówić sobie na chińskim portalu ( np. http://www.aliexpress.com, banggood.com) już za 100 dolarów razem z przesyłką. Więc może warto zaryzykować taką operację raz w życiu, bo zdjęcia i filmiki z tej kamerki są całkiem obiecujące i przyzwoite. Oczywiście kamerka nie jest idealna i SJ 4000 podobnie jak RD przypomina zewnętrznie lidera GoPro. Ale cóż to nie robi chińczyk, aby zwiększyć sprzedaż. Po prostu korzysta z tej propagandowej sytuacji i kopiuje. Jeśli nie chcemy ryzykować, możemy na znanym portalu pt. "alledrogo" kupić sobie sj4000 z gwarancją. Wtedy oczywiście musimy dopłacić trochę na podatki, zusy, itd i cena nieznacznie wzrośnie do około 400-450 zł. No, ale dostaniecie kamerkę dużo szybciej i będziecie mieli większe poczucie pewności. Ogólnie kamerka jest na poziomie obrazowania GoPro Hero 3 silver, ale nie posiada WiFi (ostatnio producent wypuścił już wersję z WIFI, więc musicie się spytać sprzedawcy czy jest to już wersja nowa z wifi)Ale za te pieniądze można zrezygnować z Wifi, które jest tylko dodatkowym bajerem, nie wpływa bezpośrednio na jakość obrazu. Sj 4000 co prawda nieznacznie podbija programowo kontrast materiałów, dzieli filmiki po 3 minuty, ale ostatecznie to nie ma kamer do wszystkiego. Co więcej kamera ma mocowania takie same jak Gopro więc mamy do dyspozycji mnóstwo różnych zamienników do mocowania. Dokładny opis kamerki SJ 4000 znajdziesz tutaj.

 


Redleaf RD 990 - 430 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.88 (39 Votes)
Redleaf RD 990 omówiono dość obszernie w osobnym artykule.  U góry masz linka do opisu, więc siłą rzeczy nie będziemy się powtarzać. W zasadzie warto tylko dodać, aby nie kupować kamery oznaczonej literką c z tyłu. Takie kamery mają parametry dużo gorsze niż SJ 4000, a cena podobna. Co więcej wizualnie nie różnią się wiele, więc dla kogoś niezorientowanego może to być duże zaskoczenie, kiedy zacznie robić zdjęcia. Warto poszukać Redleaf RD 990. Obecnie kamerę, można kupić za 590 zł i jest to kamera z dużą ilością dodatków i zapasową baterią. Cena pewnie jeszcze spadnie po nowej odsłonie Gopro 4.


Panasonic z HX-A500 - 1520 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.98 (29 Votes)
Ostatnio pojawił się kontrowersyjny, ale w końcu również markowy Panasonic z HX-A500 (następca Panasonica HX-A100. test i porównanie z Hero3 macie niżej. Panasonic ma jednak jeden feler. Może niektórzy zresztą wezmą to jako zaletę. Większością  funkcji można sterować tylko przez jakieś urządzenie WiFI. Kto nie ma  iPhone’a albo smartfona z Androidem, to nie włączy wszystkiego. Może tylko włączyć kamerę, ale nie ma dojścia do rozbudowanego menu. Żeby to wszystko jakoś ogarnąć trzeba też ściągnąć specjalna aplikację Panasonic Image App, która jest dostępna dla systemów Android oraz iOS. Poza tym ta konstrukcja modułowa na kabelku jest jednak mocno kontrowersyjna i nie do końca użytkowa w jeździe motocyklem. Bo ten uchwyt na ucho to trzeba jakość zaadaptować do kasku. Panasonic mimo ciekawej konstrukcji odstaje pod względem kolorów i aberracji chromatycznej obiektywu. Nowa A500 mimo, że może rejestrować filmy w jakości 4K/ z prędkością 30 klatek na sekundę i posiada cyfrowa stabilizację obrazu, co daje jest w tej chwili przewagę nad resztą konkurencji jednak przegrywa pod względem uniwersalności i możliwości montażu na kasku.


Contour+2 - 1254 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.16 (19 Votes)
Całkiem przyzwoita wydaje się firma Contur z produktem Contour+2. Cena podobnie jak GoPro black, oscyluje pomiędzy 1.2-1,6 K, ale kamerka ma jeszcze dodatkowe bajery jak GPS, wytrzymałą konstrukcję z aluminium, moduł Bluetooth pozwalający na podgląd obrazu z kamery i dostęp do jej panelu ze smartfonu, lasery do poziomowania, gwint fotograficzny.  To bardzo dobra kamera, dobrze wykonana i wytrzymała. Firma jednak ostatnio przeżywa małe zawirowania i walczy o przetrwanie po zmianie właściciela marki i nie jest tak promowana jak Gopro. Mówiąc wprost firma splajtowała i kupiła ją nowa firma Clarke Capital Partners, zupełnie spoza branży, która narazie się uczy czegoś o kamerkach. Na początku sprzedawali zapasy magazynowe. Ostatnio doszły też informacje, że firma wypuściła już nową kamerkę Contour Roam3. Nowy model bazuje  na modelu ROAM2, ale nie ma pewnych funkcji, znanych z wcześniejszej wersji. Kosztuje za to prawie 100 dolarów mniej, w Polsce gdzieś koło 900 zł. Narazie trudno ją znaleźć w dystrybucji. Nie ma WiFi,  GPS, przesyłania obrazu na żywo, wyjścia zewnętrznego na mikrofon. Ma jednak ciągle aluminiową obudowę i system uruchamiania kamery jednym klawiszem. Do 9 metrów jest wodoodporny po wodą bez obudowy. Aby dostać jakieś mocowania do Contoura trzeba jednak wydać fortunę i trochę się wysilić w poszukiwaniach.
 


AEE MagiCam S70 - 939 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.98 (56 Votes)
Pod wzlędem technologicznym i wizualnym ideał. AEE MagiCam S70, z obudową wodoszczelną do 100 m wygląda bardzo profi. Aee ma również mniejszego i tańszego brata AEE MagiCam sd21. Też niczego sobie kamerkę wartą zauważenia. Nie jest tak reklamowana jak GoPro, ale to dobra kamera za relatywnie mniejsze pieniądze (około 1000zł). Ma też masę akcesoriów już w standardzie i co najważniejsze mały bo mały, ale ekran TFT. Pewne funkcje można przełączać manualnie, małymi przełącznikami na kamerze i nie trzeba wchodzić w system. Kamera ma swój system mocowania niekompatybilny z Gopro (S70). Na rynku osiągalna jest już nowsza wersja tego modelu o oznaczeniu S71, posiadająca opcję nagrywania video w rozdziełce 4K, ale S70 za aktualną sumę poniżej 1K wydaje się jednak dużo bardziej atrakcyjną propozycją.
 


Gopro Hero 3+ black - 1480 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.82 (22 Votes)
Testy i porównania Gopro znajdziecie w artykułach osobnych nie będę się więc przesadnie rozwijał. Tutaj macie linka do artykułu opisującego dokładne różnice między Hero 3. O GoPro napisano setki opini na forum i każdy ma jakieś zdanie co jest dobre, a co złe. Oczywiście firma Gopro sponsoruje wiele ciekawych projektów i możemy sobie wyobrażać, że to kamera robi filmy, a nie ludzie i wystarczy włożyć baterię, włączyć zasilanie i będziemy robić odlotowe filmy jak amerykanie na wczasach i życie stanie się różowe i wyjątkowe. Pamiętajcie jednak, że materiały te najczęściej są wybierane z setek i tysięcy godzin nakręconej surówki. Ile odpadów ląduje w koszu? Jakieś 99 %.Do tego dziesiątki najlepszych montażystów i producentów obrabia to potem wiele godzin w studio, na komputerach z czterema procesorami, dużą ilością ramu w zapasie i zestawem zimnych napoi i kanapek z pobliskiego fastfooda..... Wszystko więc zależy jakiego typu będą wasze produkcje. Czy okazjonalne, z powodu imienin u cioci, czy zawodowe i chcecie na tym zarabiać. W każdym bądź razie w oficjalnej dystrybucji kilka dni temu Go Pro Hero4 silver zastąpił stary model Gopro Hero 3+ black. Nowy silver ma dodatkowo ekran i funkcję Night Photo przeznaczoną do robienia fotek w nocy. Starego Gopro Hero 3+ black można będzie oczywiście ciągle jeszcze kupić w niektórych sklepach i obiegu wtórnym.

 


GoPro Hero 4 black - 2046 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.97 (32 Votes)
Ostatnio dochodziło coraz więcej przecieków o nowej kamerze Gopro 4, która miała całkowicie zdeklasować konkurencję. Przynajmniej na polu kamer sportowych z wyższej półki. No i jest. Mamy premierę roku 2014.  Aktualna cena na Gopro Hero 4 black to coś około 2000 zł. Uffff. Co takiego przewiduje lider, aby zatasować konkurencję i ponownie poprawić wizerunek firmy? GoPro 4 jest w końcu kamerą na miarę przyszłości bez problemu pracującą na rozdzielczościach 4K (pełne 30 klatek, a nie jak Hero 3 liche 15 klatek na sekundę przy tej rozdziałce) i w ekstremalnych warunkach świetlnych.  Na rozdzielczości 1080p kamera bez problemu rejestrować ma 120 klatek/s. To czterokrotne zwolnienie. Pierwotnie zapowiadano  też  na rozdziałce 720p 240 klatek/s., ale producent wycofał się i nie wprowadził jednak tej funkcji. Jest tylko 120 klatek, ale zapewne i tak da to świetne możliwości do robienia odlotowych slow motion. W nowym GoPro HERO4 BLACK usprawniono też tor audio w stosunku do poprzedniej generacji, słowem dźwięk nie będzie teraz dudnił jak ze starej studni.
 

Silnikiem GoPro Hero 4 jest dwurdzeniowy układ SoC Ambarella A9, składający się z rdzenia Cortex-A9s i bloku akceleracji FPU. Mi tak te 4k zupełnie nie imponuje. Nie mam telewizora w tej rozdziałce, a wszystkie filmy jakie publikuje na youtubie i tak są masakrycznie kompresowane i po prostu nie widać tej rozdzielczości. Ale mając takie przyzwoite 4k będzie można całkiem zapomnieć o aparacie fotograficznym, bo zrobienie stopklatki z materiału będzie dawać poprostu niezłe fotki, pełnoprawne zdjęcia. o wielkości 8,3 Mp. Z czasem producenci wprowadzą również dane EXIF do tych klatek i to będzie koniec aparatów fotograficznych w kamerach. Bo łatwiej będzie wybrać jedną najlepszą klatkę z kilkuset niż pstrykać mozolnie fotki. Poza tym skoro wszedł Hero4  to Hero3+ zapewne nieco spadnie cena na stare modele... Zresztą popatrzcie na Sony ma taką sama politykę i to jest normalnie stosowana zasada, że po nowym modelu stare dobre kamerki spadają i lecą na łeb na szyje w cenie. Więc może po prostu warto poczekać z zakupem.


Drift Ghost S - 1489 zł


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.34 (32 Votes)
Drift Ghost S, z 2 calowym wyświetlaczem, mający co więcej funkcje geotagowania filmów i 120 klatek przy rozdzielczości 720HD to całkiem ciekawa propozycja. Była to kamera roku 2014 i 2013 oficjalnie wybrana do rejestracji w BRITISH SUPERBIKE CHAMPIONSHIP. No ale to już poziom cenowy GoPro Hero 3 black, bo musimy za niego wysupłać prawie 1500 zł więc zapewne większość wybierze lidera Gopro.


 

Dokładna specyfikacja Kamer GoPro z serii Hero3.

Przeczytaj również Hero3+ kontra Hero3 – video test starej i nowej Black Edition

 

 

 


Komentarze   

Krystle
+1 # Krystle 2019-07-27 14:06
Witam, osobiście całkowicie zgadzam się z Twoim
tekstem ! Jolka
Cytować
Merlinski
0 # Merlinski 2016-11-10 12:27
Kamerka super jak na tą półkę cenową. Świetna alternatywa dla drogiej GoPro. Kamerka w zestawie ma dużo akcesoriów (uchwyty na kask, kierownicę itp. ). Łatwa w obsłudze z polskim menu. Gorąco polecam! Kupiłem ją w sklepie internetowym (spam) szybka wysyłka, kamerka oryginalna, bardzo miły kontakt
Cytować
Artur B.
0 # Artur B. 2016-10-24 10:14
H8 Pro Eken 1080p 120 klatek, nowość na rynku polskim już jest , cena wydaje się spoko-790
Cytować
venga
+1 # venga 2016-10-18 21:32
Cytuję LL:
Polecam Lamax, X8 ew. x7- sam używam,bogate wyposażenie, dobra optyka, czytelne menu

zgadzam się i też mogę polecić tą markę
Cytować
LL
0 # LL 2016-10-17 20:33
Polecam (...usunieto z przyczyn reg.h)- sam używam,bogate wyposażenie, dobra optyka, czytelne menu
Cytować
qba
0 # qba 2016-10-10 11:33
Cytuję Janusz:


Ostatnio pojawił się najnowszy model SJCAM-ow - M20 - mam i gorąco polecam!

Jakby ktoś był chętny mam taką z pilotem na sprzedaż:
allegro.pl/kamera-sjcam-m20-sj5000x-elite-pilot-z-pl-24h-i6554281539.html
Cytować
Antek
+1 # Antek 2016-10-04 17:48
Cytować
Antek
-4 # Antek 2016-10-04 17:46
Super kamera to JSE 4K ultra HD - powaga. Dałem 259 zł i nagrywa prze super. Stabilizacja też jest świetna i dają 3 baterie w zestawie. Polecam sklep Smmartcams
Cytować
kroku
0 # kroku 2016-09-28 16:34
moi znajomi uwazaja, ze gopro najlepsze ale ja sklaniam sie do kupna (...usunieto z przyczyn reg.)..nie ma jje tu w rankingu. moze ktos korzystal? jest na nia niezle promo w ME i kusi szcerze mowiac.
Cytować
lucas
-1 # lucas 2016-08-08 12:00
Chwalę sobie sportową kamerkę Eken. Głównie ją wykorzystuję podczas biegania. Może nie jest to jakiś szczególnie ekstremalny sport, ale jednak w ruchu, dużo biegam po crossie więc wstrząsów kamerka musi trochę przeżyć i radzi sobie z tym nieźle. Obraz jest super ostry, dobre nasycenie kolorów, nawet zwykłe truchtanie w miejskim lesie okiem takiej kamerki prezentuje się jak egzotyczna wyprawa ;) Co do modelu to używam W9, na stronie ekenpolska.pl jest pełny opis i foto.
Cytować
Janusz
+1 # Janusz 2016-08-05 12:00
Acha i jaby ktoś szukał: sjcamhd.com.pl/kamera-sportowa-sjcam-m20
Cytować
Janusz
0 # Janusz 2016-08-05 11:59


Ostatnio pojawił się najnowszy model SJCAM-ow - M20 - mam i gorąco polecam!
Cytować
lucas
+2 # lucas 2016-07-21 14:23
Ostatnio się zdecydowałem kupić dla swojej firmy profesjonalnego drona i wybrałem model Toruk AP10 od AEE. Kamera full hd i rzeczywiście jakość obrazu jest rewelacyjna. Już kilka nagrań wykonałem, głównie z imprez prywatnych – wesela itp. i muszę przyznać, że naprawdę – igiełka. Funkcje urządzenia są ze szczegółami omówione na aee-magicam.pl.
Cytować
Zgon
+1 # Zgon 2016-06-27 10:58
GitUp Git2 super kamerka, tez planuje kupic, alternatywnie do Sony As50, ze wzgledu glownie na stabilizacje, i podpiecie mikrofonu zew. Nie moge znalezc info czy jest to prawdziwy optical balanced stabilization, czy podobnie jak soniaki tylko elektronic. Jednak stabilizacja dziala nie na pelnym fovie 170 a na 120. No ale trudno. Troche gorzej z praca z ciemnym, no i cena teraz poleciala do gory, ale na alienexpres za 120 papieru mozna probowac wyrwac.i chyba jest lepsza od SJCAM czy xiaomi. Napewno 3 razy tansza od Gopro i ma wiecej dodatkow.
Cytować
Roberto
+1 # Roberto 2016-06-27 06:45
Czy miał ktoś zz was GitUp Git2? Warto zaryzykować zakup? Parametry i stabilizacja miażdżą, także filmiki na YT nie odstają wiele od droższej konkurencji no a podczas ruchu nawet GoPro się chowa.
No i te gadżety typu sterowanie pilotem czy dołączany zewnętrzny mikrofon...
Cytować
Wojtassss
+2 # Wojtassss 2016-06-07 15:08
Ja używam kamery dilmarket.pl/pl/p/Kamera-sportowa-wodoodporna-HD/1651 nie znanego producenta (chiński odpowiednik ) i jestem zadowolony. Dla początkującego użytkownika sprawdzi się na pewno :) cena jedynie 139,99 jest wodoodporna i wytrzymała :)
Cytować
misza
+1 # misza 2016-05-20 20:06
Cytuję Lulek:
Ja mam kamerke polskiego producenta KAMERA SPORTOWA NA KASK HD FOREVER SC-100 kupiona za śmieszne pieniądze na frago.pl, a działa bez zarzutu. Jakość obrazu jest b.dobra, jakość produktu też dobra. Wszystko sprawnie działa. Myśle, że nie skorzystam z gwarancji :D

Polskie w tej kamerze jest najwyzej powietrze w obudowie, a reszta to chinski klon, jakich pelno na alibabie aledrogo itd. No ale co mozna sie spodziewac za 100 zela. Slowem okrojonego 1280 x 720 lichego kata widzenia 140° i ostrosci jak z kamery cofania. Jak juz chinczyk doplacic do 250 np EKEN H9 i bedzie duzo lepiej...
Cytować
Lulek
-5 # Lulek 2016-05-20 11:37
Ja mam kamerke polskiego producenta KAMERA SPORTOWA NA KASK HD FOREVER SC-100 kupiona za śmieszne pieniądze na frago.pl, a działa bez zarzutu. Jakość obrazu jest b.dobra, jakość produktu też dobra. Wszystko sprawnie działa. Myśle, że nie skorzystam z gwarancji :D
Cytować
Triumph
0 # Triumph 2016-04-21 21:05
Kamera Tom Tom bandit, producenta nawigacji samochodowych. Nowość wiec jeszcze dość droga.
youtu.be/g6VmaGUXkMo
Cytować
Guest
+3 # Guest 2016-02-22 01:59
W tym momencie można kupić EKEN H9 za niecałe 200 zł z przesyłką z Chin. Niedawno udostępniono nowe oprogramowanie które polepsza jakość nagrać i możliwości dodając np 2,7K. Eken to najlepszy wybór obecnie z budżetowych kamer. Polecam zakupy tutaj: goo.gl/ahdixs , mają dobre ceny. Sam kupiłem dwie takie kamery.
Cytować
Guest
+5 # Guest 2016-02-06 12:38
Cytuję tomasz:
mam pytanie jaka kamera jest najlepsza cena nie gra roli porostu mercedes wśród kamer proszę o pomoc serdecznie dziękuje zastanawiam sie naGo Pro 4 black czy to dobry pomysł???? jeszcze raz dziękuje za pomoc

Jak potrzebujesz mercedesa to sony FDR-X1000VR
naprawdę polecam .
Cytować
Guest
0 # Guest 2016-01-31 14:53
Wacek skad ty chlopie te informacje, albo dezinformacje wytrzasneles. Sj6000 to shit jakich mało. A sj4000 bardzo przyzwoita kamerka.
Cytować
Guest
-1 # Guest 2016-01-31 14:37
Wiele osób myli kamery SJ6000 z SJCAM , ta druga to Niemiecka podróba oparta na zupełnie innej elektronice zdecydowanie gorsza . SJ6000 to niezła kamerka nie wiele odstająca od najlepszego modelu Gopro , porównując cenę do jakości oferowanej przez Gopro to nieporozumienie . Przy zakupie SJ6000 nie dajcie się nabrać na SJCAM . Oczywiście sprzedawcy nie znający historii tych firm będą opowiadać bzdury typu : SJCAM nie produkuje modelu 6000 - i to racja , bo SJ6000 ,SJ4000 i wszystkie bez dodatku CAM to inna Chińska firma która swój produkt zrobiła po zakupie licencji od Gopro przez firmę DJI . Niemieckie podróbki to to w tym wypadku szajs , jeśli nawet wyposażony w WI-FI to o zdecydowanie mniejszym zasięgu . SJ6000 ma zasięg WIFI ponad 600 m w terenie otwartym - osobiście sprawdzałem - bardzo dobry wynik - po zamontowaniu zewnętrznej anteny zasięg ponad 1 km .w terenie otwartym .
Cytować
Guest
0 # Guest 2016-01-21 10:38
Tak dobry pomysl. Bierz blacka, dokup 3 baterie zapasowe, moga byc podroby, wez kilka szybkich kart, jak masz sianko to jeszcze Gimbal FY-G4 i gra. A jak masz chwile czasu i mniej kasy, to poczekaj na nowego soniaka Sony Action Cam HDR-AS50, bo zapowiada sie ciekawie i ma stabilizacje Advanced SteadyShot, jakiej nie ma black. Ale sony as50 to dopiero od lutego-marca 2016. LWG
Cytować
Guest
-2 # Guest 2016-01-21 07:52
mam pytanie jaka kamera jest najlepsza cena nie gra roli porostu mercedes wśród kamer proszę o pomoc serdecznie dziękuje zastanawiam sie naGo Pro 4 black czy to dobry pomysł???? jeszcze raz dziękuje za pomoc
Cytować
Guest
0 # Guest 2016-01-14 15:40
Jeżeli ktoś szukałby dodatkowych akcesoriów, takich jak np. pas do mocowaniu kamery na ramieniu, albo typowy zestaw do kamer sportowych na motocykl, to polecam: sjcamhd.com.pl/pl/c/Akcesoria-do-kamer-SJCAM/59
Akcesoria nie są drogie, oryginalne, a pasuja właściwie do każdych kamerek. Pozdro dla kumatych.
Cytować
Guest
0 # Guest 2016-01-11 12:11
AA za ciezkie. Akumlatorki waza duzo mniej, gdzies kolo 50g jedna. Kupujesz kilka akumlatorkow, moga byc niefirmowki i gra...ladujesz z USB jakby cie przypililo...Po co ci na czole wozic ciezkie odwazniki kolego....chcesz przenijac glowa sciany?
Cytować
Guest
+1 # Guest 2016-01-11 10:42
Czemu te kamerki nie sa na baterie AA ? gdzie mam takie akmery ladowac po drodze w lesie ? :D Ja chce kamere full HD na bateryjki AA,jest taka ?
pozdr..
Cytować
Guest
-1 # Guest 2016-01-09 10:32
A ile chcesz wydac kolego??. Zadna z tych trzech co wymieniles sie nie nada na prezent, a te 4k w 10fps to juz porazka, albo dodatek marketingowy. Słowem szkoda wydac 600 zł na kolejna kopie gopro. Zreszta XBlitz ma tylko kąt widzenia: 160 stopni, Braun 120° , wiec co najwyzej nadaje sie na rejestrator do samochodu. Brakuje tych 10 czy 50 stopni dla ujec motocyklowych. Mozesz sobie rejestrowac tylko wypadki na przedniej szybie. Najlepiej z tej trójki wychodzi EKEN H9. Ma kat widzenia 170 stopni i wieksza ilosc klatek na sekunde, jest w sumie w tym samym przedziale technologicznym i cenowym co oryginal Sj4000 Scam, moze nawet nieco lepiej. Jesli prezent to tylko Sony FDR-X1000V, albo Gopro 4 w blacku. Moze byc tez stara wersja black 3+ widzialem na ebayu za 260 Euroskow. Ale trudno dostac. A jesli masz bardzo ograniczone srodki to bierz EKEN H9.
Cytować
Guest
+1 # Guest 2016-01-07 21:02
Prosba o rade, chciałabym zakupić mojemu partnerowi w prezencie kamerę, na tę chwilę biorę pod uwagę 3: Braun Champion II Full HD, EKEN H9, Xblitz EXTREME II 4K Wi-Fi. Możecie mi podpowiedzieć, która byłaby najlepszym wyborem? Albo czy ide w totalnie złym kierunku? Z góry wielkie dzięki.
Cytować
Guest
0 # Guest 2015-12-01 23:47
Teraz pojawiła się na rynku nowość Xblitz Extreme II 4k. Nagrywa w 4k i ma ekran 2’’ TFT. Parametry i dołączone akcesoria wyglądają bardzo zachęcająco.
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-11-19 08:15
A ja wybrałem EKEN H9, bo w cenie 300 zł mam prawdziwe 60 fps, a nie dublowane jak w sj4000, a do tego 60 fps jestw full hd, a 120 w hd.
Test i surowe pliki znalazłem tu...
www.just4smart.pl/pl/n/4
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-11-11 14:48
Ze sportowych kamerek jakich miałem mi najbardziej przypadła na tą chwilę Extreme od Xblitz. Cena akceptowalna, jakość materiałów dobra, do tej pory nie rozstrzaskała się a przeżyła kilkanaście upadków. Obraz dobrej Jakości.
Cytować
Guest
+1 # Guest 2015-11-09 10:47
Super zestawienie. Sam szukam kamerki na kask więc czekam aż pojawią się recenzje czegoś takiego: www.snowshop.pl/witaj-w-przyszlosci-kamera-360fly- kamerki, która nagrywa obraz 360 stopni.
Cytować
Guest
+1 # Guest 2015-10-16 13:35
Polecam tą kamerę jakość nagrywania jest bardzo dobra używam jej już rok i nie zawiodła mnie bardzo dobre ujęcia porównywanie jej do go pro niema sensu.Znajomy ma wersję plus z jakiś gadżetem na którym się montuje kamerę i ona go śledzi efekty takie ze głową mała, jak za taką cenę palce lizać. Co do niedoskonałościpolecam sony Vegas
Cytować
Guest
+1 # Guest 2015-10-09 12:48
Jak ma być tanio to polecę EKEN H9, bo w cenie sjcam sj 4000 dostaniecie 60 fps w full hd.
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-09-26 13:18
Unboxing Shimano
Cytować
Guest
0 # Guest 2015-08-26 14:27
Polecam coś lepszego niż SJCAM 4000, 5000 czy nawet XIAOMI i GOPRO HERO3. Nowa kamerka BLACKVIEW HERO1

Hero 1 to jedyna kamera w przedziale cenowym do 700 zł brutto oferująca jak widać w porównaniu: ten sam chipset Ambarella A7 i sensor Sony IMX co GoPro Hero 3 Black ( inne kamery tego typu pracują na słabszych chipsetach Novatek i sensorach Panasonic z serii MN341 )
jasny obiektyw z przesłoną 2.0 ( inne kamery oferują ciemniejszą przesłonę 2.0 )
Wyświetlacz 2 cale HD ( większość kamer nie ma wyświetlacza lub oferuje 1,5 cala )
Rozdzielczość 2.3K ( praktycznie nie spotykana w kamerach do 800 zł )
Rozdzielczość zdjęcia 16 M ( większość kamer oferuje 12 lub 14 M )
Szeroki kąt obiektywu 170 stopni
Bateria 1050mAh ( większość kamer oferuje przedział od 900 mAh do 1010mAh )
Cytować
Guest
0 # Guest 2015-08-03 10:23
Hej, miałem SJ 4000 i dla porównania kupiłem popularną ostatnio kamerkę z niemiec BRAUN photo technik. Wg. mnie nie ma porównania. Braun bije sj 4000 na łeb:P
Wrzucam linka ucapto.pl/kategoria/kamery_sportowe/kamera-sportowa-braun-champion-ii-full-hd-action-cam
Cytować
Guest
+4 # Guest 2015-07-12 21:51
A jaka jest cena???? gopro 4 black to jakies 2 K. Silver to stare 3+ wiec juz wole stara 3+....Na 4k i tak nie bedziesz krecił, a sama kamera to dopiero poczatek. Do tego potrzebujesz zlaczki na grube rurki lub kas, z 2-3 dodatkowe baterie, ladowarke i jakas szybka karte np extreme pro za kolejne 200stowki. Czy kupisz gopro czy sj4000 za 300 zł to jest twoj wybor. Ja tam wzielem dwie sj4000 i tez jestem zadowolony.
Cytować
Guest
0 # Guest 2015-07-12 21:22
teraz an go pro hero 4 jest promocja w media expert, chyba sie skusze. warto?
Cytować
Guest
+1 # Guest 2015-06-11 10:03
Niemiecka kamerka Braun może i nawet jest ciekawa, ale nie dostała się do zestawienia, bo obiektyw pracuje w dużym zawężeniu pola widzenia FOV 130. A do zestawienia wrzuciliśmy kamerki z min FOV 170, co jest konieczne poodczas filmowania w czasie jazdy na motocyklu.
Cytować
Guest
+1 # Guest 2015-06-10 17:05
Brakuje w tym zestawieniu niemieckiej kamerki sportowej Braun Champion II Full HD. Miałem wcześniej sj4000, teraz zakupiłem właśnie ta Brauna i jest rewelacyjna. Pomijając już fakt, że jest z Niemiec, a nie z chin:D Jakość wykonania super! A cena ok. 400zł. Sprawdźcie i dodajcie do zestawienia. Można ją kupić tu /ucapto.pl/kategoria/kamery_sportowe/kamera-sportowa-braun-champion-ii-full-hd-action-cam

Pozdrawiam!
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-06-07 20:00
Cytuję Adam:
Kody rabatowe na kamery. Jeśli komuś sie przydaja to są aktywne do końca czerwca. 20% na zakup i darmową wysyłkę: PROFI AUTO 2015 na truecam.pl i też 20% zakup i darmowa wysyłka: LAMAX START na lamax-electronics.pl
Adam


Coś nie trafiłeś z tą reklamą, nawet nie chciało się przeczytać artykułu o kamerach motocyklowych - a Ty wyskakujesz z samochodowymi
Cytować
Guest
+1 # Guest 2015-06-05 22:06
Nie ma kamery sj6000 jest jedynie sj5000 plus.
Sj6000 to podróba sprawdź na ich oficjalnej stronie ;)
Cytować
Guest
0 # Guest 2015-06-03 10:14
Kody rabatowe na kamery. Jeśli komuś sie przydaja to są aktywne do końca czerwca. 20% na zakup i darmową wysyłkę: PROFI AUTO 2015 na truecam.pl i też 20% zakup i darmowa wysyłka: LAMAX START na lamax-electronics.pl
Adam
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-05-20 11:45
Zasadnicza zmiana to realne 60 FPS przy 720p w SJ6000. W sj4000 było to sztuczne klatkowanie i polegało na duplikowaniu tej samej klatki. Wiec przy próbach renederowania pozniej do slow motion robilo sie zabkowanie. W SJ6000 jest poprawiony WB co jednak było troche skopane w poprzedniku i filmy wychodzily zimno, kolory w kierunku niebieskiego. Obudowa, FOV obiektywu i bateria zasadniczo ta sama. Inne umiejscowienie wyłacznika. W sj6000 masz tez troche większy wyświetlacz LCD 2 cale kontra 1,5 cala. Mowienie o oryginale w Chinach to jakis zart. Oryginal to teoretycznie firma SJCAM. Czesto daja wlasne logo po prawej, ale wypuszczaja tez swoje kamery bez logosa wiec czasem podroba moze byc rowniez oryginalem. Bo przeciez chodzi o sprzedaż. I badz tu madry. Moze pytaj sie wiec o procka zamontowanego w srodku. Wazne aby byl Ambarella A7LS75 Chip, na Panasonic MN34120PA Czyli taki procek co był w Gopro 3. Jednak procek to nie wszystko, czasem soft poprostu nie nadaza. Co z tego ze na kartoniku napisza 120 FPS. Niektorzy mowia wiec ze sj4000 ma lepszy i bardziej ostry obraz od sj6000. I moze wlasnie warto kupic sj4000
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-05-19 13:33
Witam. Mam pytanie i może niektórzy z was mi odpowiedzą czym się różni kamera sj4000 od sj6000...
I dwa na aliexpers (sj6000) widzę sporo tych kamer prawdopodobnie podróby ale jak można rozpoznać że to org ? A jeśli nawet podróba to rożni się czymś bardzo od oryginału ?

Z góry dziękuje za udzieloną szybką odpowiedź
Cytować
Guest
0 # Guest 2015-05-14 11:51
Hej,
Z tych tańszych też super sprawdza się kamerka niemieckiej produkcji Braun Champion II Full HD Action Cam. Znalazłem ją na ucapto.pl i według mnie rewelacja jak na tą cenę. Zapłaciłem za nią tylko 400 zł a śmiga jak nie jedna droższa ;)
Cytować
Guest
+3 # Guest 2015-04-12 19:22
Tez miałem podobny objaw.To pewnie kwestia że nie sformatowałeś własciwie karty przed uzyciem. Tzn sformatowałes ja np w kamerze...Ale w kompie masz brak sterowników aby ja odczytac. Nie wystarczy zwykłe formatowanie w kamerze lub na kompie. Radze ci zaopatrzyc sie w jakiś dedykowany program, którym sformatujesz karte i odpowiednio ja przygotujesz do pracy, ze pliki na karcie beda pozniej widzialne rowniez w innych urzadzeniach. Z programow dedykowanych mozesz uzyc np FAT32-Formatter, SD formatted, Victoria i inne podobne zreszta radze sprobowac....Jesli chcesz odzyskac pliki które juz nagrałes mozesz podłaczyć sie do kamery za pomocą kabla mini usb. Wtedy pliki jakie juz anagales powinny byc widzialne, ale bedzie to troche trwało dluzej niz za pomocą czytnika....Czasami problem lezy tez w ustawieniach windowsa. Wtedy pomaga wejscie do Organizuj> Opcje folderów i wyszukiwania>Widok>Ukryte pliki i foldery i odblokowanie funkcji "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego"
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-04-12 19:04
Hej!
Mam takie pytanko: Mam kamerę sportową i nagrywa. Gdy się przeniesie kartę do komputera to nie chce odtworzyć. Dlaczego? (próbowałem różnymi programami i ,albo nie widzą-chociaż jest wyświetlone ,że jest tam jakieś nagranie ,albo wyświetla się jakiś problem i nie może.
Wiecie może co należy zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź!! :)
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-03-27 12:06
Jesli juz AEE MagiCam to poszukałbys gdzieś sd70. Teraz mozna ja dostac nowke za około 1000 zlocisza bo weszla 71...
Cytować
Guest
0 # Guest 2015-03-26 21:35
Dziękuję bo naprawdę miałem ogromny dylemat którą kamerę wziąć . Jeszcze raz bardzo dziękuję . Pozdrawiam :)
Cytować
Guest
+5 # Guest 2015-03-23 18:21
Ja bym wzial raczej SJ4000 ale w oryginale od SJCam. Ta sama cena ale ma przewage lepszy obraz i wieksze krycie na obiektywie 160 kontra 170. Aee18 mimo ze ma pseudo stabilizacje cyfrową, nagrywanie w petli scianke TFT to jednak odpada do 4000.
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-03-22 10:16
Cześć mam pytanie jaka kamera sportowa lepsza ? SJ4000 czy AEE MagiCam SD18 ? Proszę odpowiedzcie.
Cytować
Guest
-2 # Guest 2015-03-11 14:48
Polecam: SONY HDR-AS15
(mała. poręczna, ze steady shootem)
Przykład filmu z gry:

www.youtube.com/watch?v=OgxGbDquvu8
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-02-24 15:28
Mam AEE MagiCam S70. Po wejsciu s71 czyli nowego modelu stary mozna kupic gdzies koło 1K. Słowem to dobry wybór za ta cene nie kupicie nic o podobnej jakosci.
Cytować
Guest
+3 # Guest 2015-02-14 10:08
Jeśli szukacie SJ4000 oryginal, to tylko firma SJCam i takie jest oznaczenie na puszce....
Wszystkie inne trackery i inne sj4000 to podróby. Nie sa duzo gorsze, ale maja gorszy soft i sa podróba podróby....
Cytować
Guest
+3 # Guest 2015-02-02 22:32
Mam GHOST DRIFT HD rewelacyjna kamerka, ale oczywiście jak każda w nocy słabo daje rade.
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-01-26 19:25
SJ 4000 i 6000 chyba jednak nie jest takim ideałem jak sie naczytałem. Napewno nie ma kąta widzenia 170. W mojej ocenie to jakieś 150 stopni. Nagrywanie slow motion na tym to porażka. Jesli lookniecie w specyfikację 60 klatek uzyskano przez powtarzanie tych samych klatek, wiec przy zwolnieniach nie wyglada to dobrze. Nic nie ma za darmo zawsze jest jakiś kluczyk.
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-01-26 19:00
Nie ma nigdzie w tej cenie. Widziałem na aledrogo za 460 zlociszy. Na ebayu niemieckim widziałem za 10 euro plus wysyłka 50 euro Czyli razem 60 euro. Ale to wysyłka z Chin i trzeba troche poczekac. Zresztą teraz z kamerami sj zrobił sie niezły metlik. Nikt nie wie co jest oryginalem a co kopią. Na allegro można teraz kupić 3 lub 4 kamery oznaczone jako sj4000. Od 160 do 410 zł. Ale tylko firma SJCam jest producentem oryginalnym. Resztą to podróbki. Wrzucam wam linka do sj6000 z Chin.
www.ebay.de/itm/2-0-WiFi-SJ6000-SJ4000-Sport-Kamera-Action-Cam-Wasserdicht-1080P-DVR-Helmkamera-/251795001588?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Sicherheitstechnik&var=&hash=item3aa026d0f4 :lol:
Cytować
Guest
+2 # Guest 2015-01-26 17:45
Jerzy, gdzie kupiłeś SJ6000 za 365 zł? Chętnie kupiłbym w tej cenie.
Cytować
Guest
+1 # Guest 2015-01-11 22:19
Kupiłem SJ6000 za 365 zł . Kamerka lepiej wyposażona sprzętowo jak Gopro 3 black , jakość filmów w niektórych warunkach oświetlenia lepsza od Gopro . Z tyłu LCD 2 cale z doskonała jakością , WIFI i wiele funkcji jak kamerka internetowa -REWELACJA - rejestrator samochodowy itp. Polecam , mit Gopro za 1700 zł to przy jakości SJ6000 to po prostu ściema dla snobów , a format 4K2K to po prostu bzdura i chwyt reklamowy którego nie będziecie używać - bo na czym
Cytować
Guest
+2 # Guest 2014-12-31 09:31
Chińczycy zaczęli juz podrabiać klony. Tak jest własnie z sj4000. Jest coraz wiecej podróbek podróbki. To równiez o czyms świadczy. Mówiąc wprost kamerki mają podobne matryce i optyke róznia sie tylko softem. kątem widzenia i czasem działania baterii.Osobiście tym co nie muszą jeżdzić w deszczu racze sobie kupic do filmowania dobre smartfony, ktore lepiej krecą niż tanie kamery.
Cytować
Guest
+2 # Guest 2014-12-14 23:40
Go Pro Hero 2014 w nocy słabiutko. Gdzies pomiedzy Hero1 i hero2. W dzien bez problemu. Jest juz kilka filmow na youtubie jak wyjac baterię. Pewnie niebawem bedzie bateria wyjmowalna, no w polsce przeciez zawsze wszytko mozna modyfikowac, aby zaoszczedzic kilka zlociszy...
Cytować
Guest
+6 # Guest 2014-11-03 17:38
sj4000 przy cenie 308zł to rewelka. Duzo dodatków przyzwoity obraz. Problem w tym, ze sj 400 jest podrabiana przez innych chinoli
Cytować
Guest
0 # Guest 2014-10-30 17:15
Nie ma co się oszukiwać, ze kamerka za 300 zł nie moze dawać dobrych ujęc slow motion. Tak jak kolega pisał te 60 klatek jest naprawde sciema i uzyskano parametr, tylko przez dublowanie takich samych klatek.
Cytować
Guest
-11 # Guest 2014-10-30 16:59
sj4000 i inne badziewie to mozecie sobie do przytrzymywania kartek na biurku uzywać, albo filmować pączki u cioci. Nigdy tym nie zrobisz żadnego dobrego slow motion takim ustrojstwem. Go pro i120 kl/s w hd dla to jest wlasciwe podejscie. Mozna z tego robic naprawde niezle zwolnienia. Tylko slow motion ma sens
Cytować
Guest
+3 # Guest 2014-10-24 20:48
Polecam sj400. Ma z tyłu wyswietlacz i dostałem ją z chin juz po 14 dniach od zamowienia. Nie narzekam kamerka jestok za nieduze pieniadze. Jedyne co ma gorsze przy 60 klatkach przy 720, to klatki sie dubluja.
Cytować
Guest
+7 # Guest 2014-10-23 07:12
Całe to nagrywanie w 4K to wielka sciema dla domowych nagrywaczy. Po pierwsze trzeba mieć 4 rdzenie aby to jakoś odtworzyć. Po drugie kwestia przechowywania tego na kompie to duzy problem.

Tak jakość jest super, ale obróbka tego wymaga wielu godzin konwersji do niższych rozdzielczości i po kompresji znów jest strata

Po 3: samo oglądanie takiego materiału wymaga specjalnego sprzeta. Co z tego, że ze mamy 4k jak później nie mozemy tego odtworzyć. Po nagraniu pół godziny juz mamy zajete 30 GB na karcie.
Cytować
Guest
0 # Guest 2014-10-15 08:58
Kupuj nówkę. Nówka zawsze lepsza.
Cytować
Guest
0 # Guest 2014-10-11 08:32
Mam dylemat czy kupić nowy model Gopro Hero czy chińczyka sj4000 z dużą ilością dodatków i złaczek i, zapasową baterią. Może ktoś kupił juz Hero i ma jakieś opinie?
Cytować
Guest
+1 # Guest 2014-10-10 15:28
Myśle, że nowa Hero za 500 zł to najlepszy wybór. Patrzyłem na sample i chyba ma jednak lepszą jakość i ostrość niz white. Kamerka jest na poziomie dawnego Hero2. I to jest najlepszy wybór za te pieniadze...
Cytować
Guest
+4 # Guest 2014-10-10 15:17
Trójka zawieszała sie na potegę. Wszyscy sie skarzyli na to ale po wgraniu nowego softu poprawili ta wadę. Zresztą 3 z plusem już nie miał tych problemów. Jak dla mnie liczy sie prostota i niezawodnośc działania. Nie ma nic gorszego jak lecisz na drodze i nagle musisz walczyc z technologią...
Cytować
Guest
+1 # Guest 2014-10-10 14:27
Ale po premierze GoPro 4 ceny konkurencji leeeeecą na łeb. Właśnie przegladałem na porównywarce i średnio wszystko spada o stówkę, ale poczekajcie jeszcze trochę i jeszcze spadną. Chińczyki to będą dodawać z dopłatą, że wezmiesz. Hehehe i wszystko na dobre wyjdzie....
Cytować
Guest
0 # Guest 2014-10-10 14:23
PO co naprawiać taka kupe plastiku i trochę elektroniki ze słabym softem. Taka kamera nie jest naprawialna. Tylko w Polsce ktoś jeszcze probuje cos naprawiac. Na całym świecie wrzuca sie do kosza i kupuje nówkę. Ot wszytko. Zresztą ja tam nie miałem problemu z moją Hero. Jedyne co to dzwięk nie istnieje jak założe kapsułę.
Cytować
Guest
+3 # Guest 2014-10-10 14:19
Go pro to wielka ściema. Padła mi kamerka kupiona w Niemczech i nie ma szans na naprawę, tego barachła z jednego powodu. Nie ma serwisu tych kamer. Nikt tego nie naprawia i można tylko wrzucił trupa do kosza. Również dystrybutor w Polsce Freeway niczego nie naprawia tylko wymienia na nówki.
Cytować
Guest
0 # Guest 2014-10-10 09:57
Go Pro 4 black narazie niedostepna w Polsce, ale sa pierwsze testy juz sa na youtubie. Gopro silver zastapił dawną trójke blacka, ale dodano mu wyswietlacz. mam hero 3+ black i nie zamierzam nic kupować myśle ze mi z powodzeniem wystarczy. Zmiany jakie sa w blacku czyli dodanie 30 klatek do 4k to nic nowego. Panasonik HX-A500 miał tą funkcję od dawna i nie jest to jakaś szczególna nowość.
Cytować
Guest
0 # Guest 2014-10-09 17:42
Osobiście mam SJ 4000 i jestem zadowolony. Nowa wersja Hero to jednak jest bardzo okrojona ale czego sie nie robi aby błysnąć ze sie ma Gopro.
Cytować
© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres